Nowoczesne metody w pracy trenera

Rozwój internetu i nowoczesnych technologii wpływa na zmiany w obszarze szkoleń i rozwoju. Jak nigdy dotąd trener ma możliwość sięgania po nowe metody i narzędzia kształcenia. Na dobre, obok tradycyjnych metod i technik szkoleniowych, zagościły nowe – webquesty, webinary, podcasty, grupy dyskusyjne na portalach społecznościowych. Pojęcia e-learning czy blended learning już nie straszą. Pojawiają się nowe – np. blended collaborative learning.

Jako nowoczesny trener biznesu po prostu musisz orientować się w tym obszarze…

clikwebinar

Wykorzystanie nowoczesnych narzędzi stwarza nowe, potężne możliwości, które jeszcze kilka lat temu w ogóle nie były dostępne. Dostępność smartfonów i tabletów, świetne aplikacje do pracy na odległość oraz powszechność szybkiego internetu, wszystko to pozwala oderwać się od tradycyjnej sali szkoleniowej. A dzięki temu…

  • Mogę oferować swoim klientom projekty szkoleniowe, w których mieszam tradycyjne szkolenia w klasie z e-learningiem (tzw. blended learning).
  • Mogę włączać w procesy rozwojowe narzędzia Web 2.0 (portale społecznościowe, chmury, aplikacje internetowe do pracy w sieci) uzyskując zupełnie nową jakość – Trzeba pamiętać, że dla wielu osób funkcjonowanie w świecie wirtualnym jest tak samo naturalne, jak kontakt w realnym świecie.
  • Mogę oferować szkolenia oparte wyłącznie na kontakcie online – Z jednej strony otwiera to możliwość pracy z osobami, które ze względu na czas, koszty i odległość nigdy nie pojawiłyby się na naszym stacjonarnym szkoleniu. Z drugiej – pozwala to drastycznie obniżyć koszty realizacji projektów szkoleniowych.
  • Mogę wprowadzić nowe tańsze i efektywniejsze metody sprzedaży – Zorganizowanie spotkania informacyjnego, czy nawet krótkiej prezentacji online nigdy nie było tak łatwe.
  • Jestem w stanie oferować dodatkowe efektywne metody wsparcia wdrożenia dla uczestników tradycyjnych szkoleń (np. dodatkowe materiały edukacyjne zamieszczane w sieci, zamknięte grupy dyskusyjne, konsultacje online).

To wszystko może czynić moją ofertę bardziej atrakcyjną dla klientów, pozwala mi się wyróżnić na rynku i co najważniejsze daje mi szanse na większe dochody z trenerstwa.

To właśnie jest jednym z powodów, dla których w programie Studium pojawił się moduł poświęcony nowoczesnym metodom kształcenia online.

A przy okazji, zapraszam Cię do jednej z naszych grup dyskusyjnych na portalu Goldenline – Jak zostać trenerem biznesu?

 

  • Szkoda, że nie zaproponowałeś żadnych aplikacji, programów narzędzi, z których sam korzystasz. Chyba, że planujesz to zrobić to jeszcze wrócę 😉