Uruchomiliśmy IV edycję Studium Trenera!

W miniony weekend wystartowała 4 edycja Studium Zawodowego Trenera Biznesu.

Pierwszy zjazd to zawsze duże przeżycie. Konstytuuje się grupa. Uczestnicy poznają się nawzajem, poznają trenerów. Mamy pierwsze doświadczenia w pracy z grupą. Jest trochę stresu i dużo zabawy.


SZTB1_IV_03

Ucząc trenerów staramy się od samego początku zwracać uwagę na budowanie bezpieczeństwa i pokazujemy, że ważne jest, aby trener dobrze się czuł na środku z grupą. Każdy z uczestników już na pierwszym zjeździe dwukrotnie ma okazję poprowadzić fragment szkolenia. Jesteśmy zdania, że tylko praktykowanie i konstruktywna, wspierająca informacja zwrotna pozwalają na szybkie przygotowanie do roli trenera. 

Praca z grupą szkoleniową daje dużo radości, pozwala robić rzeczy ważne i samemu dobrze się bawić.

Co jest najważniejsze w pracy trenerskiej?

  • Odnajdywanie radości w dzieleniu się swoją wiedzą z innymi.
  • Umiejętność słuchania.
  • Gotowość do eksperymentowania z różnymi technikami i formami pracy.
  • Szacunek dla odmienności uczestników szkoleń i gotowość do wychodzenia poza strefę komfortu.

Trzymamy kciuki za rozwój następnych NOVO-Trenerów!


SZTB1_IV_01

A jeśli Ty zastanawiasz się, czy trenerstwo jest dla Ciebie, zobacz nasze programu szkoleniowe:

Studium Zawodowe Trenera Biznesu – program dla tych, którzy chcieliby przede wszystkim prowadzić szkolenia wiedzowe i umiejętnościowe – w biznesie i nie tylko.

Studium Zawodowe Trenera Zmiany – program dla tych, którzy woleliby prowadzić warsztaty inspirujące i rozwojowe, gdzie mniejsze znaczenie ma rozwijanie konkretnych umiejętności, a bardziej praca z ograniczającymi przekonaniami, wartościami i misją życiową uczestników.

Ona programy rozwijają podstawowe kompetencje pracy z grupą: 1) budowanie bezpieczeństwa, 2) aktywizowanie uczestników, 3) radzenie sobie z trudnymi sytuacjami na sali szkoleniowej.

Praktykujących trenerów zapraszamy na nasze szkolenie z GADŻETOWANIA.